Ostatni bal maturzystów I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu

W sobotę minionego tygodnia, w klimatycznym lokalu „Pod Wiatrakiem” w Warcie rozbrzmiały echa radosnej zabawy. Było to zasługą 138 maturzystów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu, którzy tego wieczoru świętowali swoją studniówkę. Było to niezwykle ważne wydarzenie dla wszystkich uczniów kończących szkołę, które podzielone były na cztery klasy maturalne.

Tego niedobitka sobotniego wieczoru, sala zdobiła inspirowana szalonymi latami 60-tymi dekoracja. Ceremonię otworzyli Aleksandra Siuda z klasy 4A i Ignacy Komorowski z klasy 4B, a po nich głos zabrała dyrektor szkoły, Pani Jowita Królikowska. Choć było to wydarzenie pełne młodzieżowego entuzjazmu, nie zabrakło również gości specjalnych.

Obecni na sali Starosta Sieradzki Mariusz Bądzior, Wicestarosta Michał Pabich oraz Prezydent Miasta Sieradza Paweł Osiewała, składali serdeczne życzenia dla młodych ludzi stojących na progu dorosłości. Emocjonalnym punktem wieczoru było wykonanie przez maturzystów poloneza w takt muzyki z, kultowego już, filmu „Pan Tadeusz” w reżyserii Andrzeja Wajdy.

Nie lada zaskoczeniem dla zgromadzonych gości okazało się również wykonanie przez młodzież walca przy dźwiękach utworu Adele – „Skyfall”, który zaśpiewała uczennica klasy 4D, Lea Selimi. Następnie, po wspólnym poczęstunku, przyszedł czas na niezapomnianą zabawę trwającą do białego rana.