Karatecy z Turka triumfują na międzynarodowym turnieju w Sieradzu

Zawodnicy należący do Klubu Sportów i Sztuk Walk z Turku, 30 września 2023 roku, stawili czoła rywalom na Międzynarodowym Turnieju Karate Shinkyokushinkai WKO Japan, który odbył się w Sieradzu.

Grupa 12 utalentowanych młodych sportowców, reprezentujących dyscyplinę kyokushin karate, wróciła do domu z dorobkiem 9 pucharów. Pięciu z nich zdobyło złote medale w swoich kategoriach wagowych w konkurencji walk kontaktowych. Jeden sportowiec został srebrnym medalistą, a czterech zdobyło brązowe medale. Dwóch zawodników zaszczytne czwarte miejsce, natomiast pozostali nie przeszli przez eliminacje.

Na turnieju wystąpili również zawodnicy z różnych stron świata, takich jak Malta, Czechy, Ukraina i Polska. To pokazuje międzynarodowy charakter zawodów oraz wysoki poziom rywalizacji.