Gra miejska jakiej jeszcze nie było. Uczniowie poznawali średniowieczną historię Sieradza!

O tym jak ważne jest poznanie historii miejsca w którym się mieszka wie każdy. Jednak ubranie jej w takie ramy, aby zainteresowała najmłodszych, to już nie lada zadanie. Udało się to Bibliotece Pedagogicznej w Sieradzu, która dzięki funduszom z Budżetu obywatelskiego, mogła sfinansować grę miejską śladami średniowiecznego Sieradza.

Budżet obywatelski to pula pieniędzy, która jest przyznawana na projekty zgłoszone podczas specjalnego konkursu. Z roku na rok jest ich więcej, zarówno pomysłów na ciekawe spędzenie czasu jak i pieniędzy z gminnej kasy. W ubiegłym roku w Sieradzu między innymi wygrał projekt dotyczący przeprowadzenia gry miejskiej, podczas której uczestnicy przeniosą się do średniowiecznego Sieradza.

Uczniowie szkół podstawowych, do których była kierowana ta inicjatywa, bawili się świetnie. Dla najlepszych czekały specjalne nagrody, wszyscy mogli zjeść na koniec ciepły posiłek.

Biblioteka Pedagogiczna w Sieradzu przypomina, że ponownie startuje w Budżecie Obywatelskim na przeprowadzenie takiej imprezy w przyszłym roku. I liczy na głosy mieszkańców!