Wszyscy mogą śpiewać

W sobotę (18 czerwca) odbyła się szósta Gala Kapel Podwórkowych. Miejscem wydarzenia był amfiteatr w sieradzkim Parku Staromiejskim.

Co możemy powiedzieć?

Krótko mówiąc, mieliśmy muzykę, śpiew i tańce. W takich okolicznościach raczej nie ma powodów do narzekań, prawda? Honorowy patronat nad eventem sprawował prezydent miasta.

Zgromadzone osoby słuchały czterech zespołów – sieradzkiej kapeli Pożarniki, kapeli z Brzeźnia, Ferajny Bydgoskiej i Warszawskiej Kapeli Podwórkowej z Targówka. Skoro już jesteśmy przy widzach – warto podkreślić, że kolejny raz udało się zainteresować wielu mieszkańców miasta i okolic. Nie ma też co ukrywać, że ostatnio mieliśmy do czynienia z odwoływaniem różnych wydarzeń – wydaje się, że ludzie tęsknią za różnego rodzaju rozrywką.

Wypada też dodać, że wśród organizatorów gali znajdziemy Urząd Miasta Sieradza czy Sieradzkie Centrum Kultury. Do tego nie sposób zapomnieć o wsparciu licznych sponsorów.

Pozostaje mieć nadzieję, że w przyszłości będzie tak samo lub nawet lepiej – nie można zniszczyć pięknej historii Gali Kapel Podwórkowych.