Dofinansowanie sportu

Sport jest bardzo ważny – nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Niemniej jednak musimy pamiętać o tym, że potrzebne jest również wsparcie. Szczególnie należy wziąć pod uwagę wsparcie finansowe – kiedy brakuje pieniędzy, trudno mówić o planach.

Ważny nabór

Mowa o tym nie bez powodu – Paweł Osiewała ogłasza nabór wniosków dotyczących wsparcia w zakresie rozwoju sportu. Krótko mówiąc, kluby sportowe mogą starać się o dofinansowanie.

Ważne jest też to, że o wsparcie mogą postarać się kluby, które nie działają dla zysku. W skrócie – trzeba wykazać, że przyznanie dotacji istotnie wpłynie na osiągnięcie celu publicznego. Możliwa pomoc finansowa to odpowiedź w zakresie osiągania wysokich wyników, jak i promocji różnych dyscyplin. Można zaryzykować stwierdzenie, zgodnie z którym niektórzy nie zdają sobie sprawę z tego, jak wiele możliwości daje sport.

Warto również mieć na uwadze, że uzyskanie dofinansowania niesie za sobą konieczność dostosowania się do wytycznych – pieniądze mogą zostać przeznaczone wyłącznie na wybrane cele. Pula środków publicznych wynosi 630 000 zł. Deklaracje można składać w dniach 2-4 lutego.

O pieniądzach na sport pamięta się nie tylko w Sieradzu.