Kolejne osiągnięcia sieradzkiej KAS

Funkcjonariuszom kontroli celno – skarbowej z Sieradza udało się przechwycić pokaźnych rozmiarów kontrabandę podczas kontroli przeprowadzonej w Burzeninie oraz Wieluniu.

Nielegalne wyroby akcyzowe przejęte w Burzeninie

Kontrolerzy z Sieradza przechwycili aż 2600 sztuk papierosów oraz około 19,5 kilogramów nielegalnego tytoniu nie posiadającego polskich znaków akcyzy. Niecodziennym elementem, który znaleziono podczas przeszukania okazały się cztery niezarejestrowane urządzenia hazardowe. O fakcie informowała łódzka Izba Administracji Skarbowej.

Całość nielegalnego towaru oraz sprzętu została zabezpieczona na prywatnej, należącej do 67 – letniego mieszkańca Burzenin, posesji. Do kontroli pod adresem, w którym mieszkał mężczyzna, doszło wskutek prowadzonego śledztwa, którego ustalenia pozwoliły wysunąć podejrzenie o prowadzeniu przez właściciela nielegalnego handlu wyrobami akcyzowymi. Kontrola Krajowej Administracji Skarbowej na tym terenie potwierdziła wcześniejsze podejrzenia, gdyż na skutek przeszukania odkryto 130 paczek papierosów a także blisko 20 kilogramów tytoniu. Posiadacz nielegalnego towaru usłyszał zarzut narażenia Skarbu Państwa na straty sięgające prawie 23 tysięcy złotych, co poskutkowało nałożeniem na niego wysokiej grzywny.

Nielegalne automaty hazardowe w Wieluniu

W tym samym czasie ci sami kontrolerzy odnotowali jeszcze jeden duży sukces. W Wieluniu podczas kontroli w jednym z tamtejszych lokali wykryli oni nielegalnie działające maszyny do gier hazardowych. Należy wspomnieć, że w w tym samym lokalu nielegalne i niezgodne z obowiązującą ustawą gry prowadzono już wcześniej. Wskutek przeprowadzonej kontroli funkcjonariusze przejęli cztery niezarejestrowane i działające bez stosownej licencji automaty hazardowe. Pamiętajmy, że gra w nielegalnym kasynie często kończy się stratą pieniędzy. W dodatku uczestniczymy w bezprawnym procesie, za co może nas spotkać kara ze strony organów ścigania. Jeśli chcemy zagrać na w pełni legalnych oraz sprawdzonych automatach, warto sprawdzić listę legalnych kasyn w Polsce, dostępną tutaj.

Punkt był dobrze zabezpieczony przez właścicieli, gdyż zainstalowali oni w drzwiach zamki magnetyczne. Dzięki temu sprawcy całego procederu nielegalnych gier mieli pełna kontrolę nad tym, kto wchodzi do ich lokalu i wpuszczali wyłącznie zaufane osoby. Mimo takich zabezpieczeń mundurowym z Krajowej Administracji Skarbowej z Łodzi udało się wejść do środka i dokonać kontroli. W jej trakcie dokonano zabezpieczenia maszyn i sporządzono dokumentację, która potwierdza hazardowy charakter maszyn zainstalowanych w lokalu. Zebrane dowody posłużą sporządzenia aktu oskarżenia. Nielegalne maszyny trafiły do magazynu Izby Administracji Skarbowej w Łodzi. Organizatorom nielegalnego hazardu oraz właścicielom skonfiskowanych urządzeń grozi kara grzywny w wysokości 100 tysięcy złotych za każde urządzenie. Sprawcy także poniosą odpowiedzialność karną z tytułu przestępstwa skarbowego.