Wizyta gości z Ukrainy

Praca Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sieradzu zostanie poddana obserwacji. Chodzi o wizytację przeprowadzoną przez przedstawicieli dwóch ukraińskich samorządów. Wizytacja rozpoczyna się dzisiaj i ma skończyć się jutro.

Działania w ramach współpracy

Być może niektórzy zadają sobie pytanie, co możemy powiedzieć na temat gości z Ukrainy? Dla niezorientowanych – możemy mówić o polsko-ukraińskim Memorandum dotyczącym współpracy w zakresie ukraińskiej reformy samorządowej. Można do tego dodać także zlecenie Ministra Spraw Zagranicznych na mocy ustawy związanej ze współpracą rozwojową.

Dobrze także spojrzeć na to wszystko z nieco innej strony – Ukraińcy mogą być pewni pomocy w zakresie wprowadzenia systemu zarządzania usługami społecznymi. Chodzi o terytorialne hromady, czyli gminy. Szczegóły wsparcia to nic innego jak współorganizowanie szkoleń na Ukrainie i wizyty studyjne ukraińskich specjalistów. Bardzo ważne jest, aby Ukraińcy mogli zapoznać się z polskimi doświadczeniami. Zdobyte doświadczenia mogą okazać się nieocenione.