Wakacyjne nadrabianie zaległości

Ostatni rok szkolny w dużej mierze przebiegał zdalnie. Lepsza taka nauka niż żadna, ale czy zdalne nauczanie możemy określić wystarczającym? Są co do tego ogromne wątpliwości, ale mimo tego rok szkolny nie będzie powtarzany.

Oddolna inicjatywa

Nie jest to jednak równoznaczne z brakiem oddolnych inicjatyw. Przykładów nie trzeba specjalnie szukać – w sieradzkich szkołach mamy do czynienia z wakacyjnym nadrabianiem zaległości. Wakacyjne nadrabianie zaległości to pomysł, za który odpowiada Centrum Korepetycji 2+2.

Warto też powiedzieć, że pomysł ten to odpowiedź na najnowsze szacunki Banku Światowego. Dla niezorientowanych – można usłyszeć, że efektywność w przyswajaniu wiedzy spadła o blisko 60%. Ktoś może stwierdzić, że takie szacunki nie zawsze mają odniesienie – jest to oczywiście prawda, ale czy to cokolwiek zmienia? Na ten moment możemy mówić o ogromnych szkodach i co najgorsze, nie widać szans na poprawę.

Trzeba też pamiętać o przyszłym roku szkolnym – zapewne wiele osób zadaje sobie pytanie, co będzie we wrześniu? Pytanie ważne, ale raczej w tym momencie nikt nie zna odpowiedzi.