Nowe życie Sieradzkiego parku

Nowe życie Sieradzkiego parku

W parku Klonowe nadchodzą ogromne zmiany na lepsze, a to wszystko za sprawą Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, który wsparł go kwotą ponad 1,3 miliona złotych. Kwota ta wpłynie nie tylko na zmianę samego wyglądu parku, ale również na jego atrakcyjność dla osób odwiedzających.

Wygląd parku Klonowa dzięki uzyskanej kwocie przejdzie totalną metamorfozę. Ścieżki znajdujące się w parku zostaną zastąpione utwardzonymi alejkami, które oświetlać będzie ponad 30 lamp oświetleniowych, a to pozwoli na korzystanie z p;arku również wieczorami bez obawy o nasze bezpieczeństwo. W celu uatrakcyjnienia wyglądu całego parku, a także w celach poprawy wygody jego użytkowników zostanie nasadzonych blisko 200 zupełnie nowych drzew, 1000 krzewów, a także byliny. Nową zieloną kompozycję uzupełni 30 000 m2 trawników.

Jednak to nie koniec nowości w parku Klonowe, ponieważ na jego przemianie skorzystają również najmłodsi odwiedzający go Sieradzanie. Projekt przewiduje zainstalowanie elementów, które przybliżają dzieciom temat ekologii i ochrony środowiska.
Również zwierzęta skorzystają na nowej wersji parku Klonowe, na którego terenie powstanie 40 budek lęgowych dla ptaków oraz się stacje dla psów, które pozwolą czworonogom na odpoczynek podczas długiego spaceru.

Utrzymanie w porządku w parku jest niezwykle ważne, dlatego zamontowane zostaną kosze na śmieci, stojaki na rowery, a także altana oraz dodatkowe ławki dla osób spacerujących po parku.

Pamiętajmy, że to nasza wspólna przestrzeń dlatego, jeśli zauważymy jakiekolwiek akty wandalizmu, to powinniśmy niezwłocznie zgłosić ten fakt straży miejskiej, abyśmy wszyscy mogli cieszyć się pięknym, nowym obliczem karku Klonowa.