Wakacje w Sieradzu – co warto zobaczyć?

Wakacje w Sieradzu – co warto zobaczyć?

Lato to dla wielu osób, szczególnie tych, które posiadają dzieci czas wzmożonego planowania. Szukanie wycieczek, które sprawią, że wszyscy członkowie rodziny wypoczną i skorzystają z wakacyjnych uroków, a także zbliżą się do siebie, aktualnie może być nieco utrudnione, jednak w kraju jest wiele miejsc, które pozwalają na wspaniały odpoczynek i dobrą zabawę w gronie najbliższych. Jednym z takich miejsc jest Sieradz. Co warto zobaczyć w mieście i w jego okolicach?

Wzgórze Zamkowe

Wzgórze Zamkowe to wspaniałe miejsce na mapie Sieradza, które dzięki zabezpieczonym, efektownie oświetlonym murom dawnego zamku stanowią miejsce o ogromnej wartości historycznej. Dzięki otaczającemu je parkowi, to doskonały cel zarówno dla pieszych, którzy chcą pospacerować, jak i dla rowerzystów, którzy dzięki ścieżkom rowerowym mogą podróżować bezpiecznie. Na Wzgórzach Zamkowych znajduje się również platforma widokowa, kładki dla pieszych oraz rowerów, teatr plenerowy, a także most. Na miejscu możemy odwiedzić również bunkry z okresu II wojny światowej w odnowionej wersji.

Sieradzki Park Etnograficzny

Sieradzki Park Etnograficzny to skansen, na którego terenie możemy pozwolić sobie na rodzinny odpoczynek, a przy tym na rozbudzenie ciekawości naszych najmłodszych pociech. Na jego terenie znajdują się chałupa tkacza ze Zgierza z lat 20 XIX wieku, a także dom rzeźbiarza ludowego Szczepana Muchy. Dodatkowo na terenie skansenu odwiedzający mają okazję zobaczyć zagrodę otwartą, co z pewnością będzie dość ciekawym widokiem dla dzieci, które na co dzień żyją w wielkich, pełnych zgiełku miastach. Na terenie zagrody znajdują się chałupa z Męki 2. połowy XIX wieku, stodoła z Rudy, spichlerz, rekonstrukcja pieca chlebowego, obórka z wozownią z Wiertelaków, a także wiata z maszynami i urządzeniami wiejskimi. Z pewnością Sieradzki Park Etnograficzny to miejsce warte uwagi.

Park Krajobrazowy Międzyrzecza Warty i Widawki

Dla wszystkich kochających piękno natury Park Krajobrazowy Międzyrzecza Warty i Widawki będzie doskonałym wyborem na wakacyjną, pieszą wyprawę lub rodzinną wycieczkę rowerową. Wspaniałe widoki, a przy tym cisza i spokój pomogą każdemu odpocząć od codziennego stresu i miejskiego zgiełku.

Aquapark w Sieradzu

Jeśli kochamy pływanie albo szeroko pojęty relaks w kompleksach takich jak jacuzzi lub szaleństwa na zjeżdżalni wodnej, to Aquapark w Sieradzu będzie doskonałym wyborem dla nas. Na miejscu każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ kompleks przewiduje zarówno rozrywki dla dzieci, jak i dla dorosłych. Warto zarezerwować sobie czas na odwiedzenie tego miejsca.

Rynek w Sieradzu

Jednym z miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić będąc w Sieradzu, jest malowniczy ryneczek na środku którego stoi efektowna fontanna. Wiele osób uważa, że rynek to swego rodzaju serce każdego miasta, a ja podzielam tę opinię.