Znamy termin rozprawy apelacyjnej prezydenta Sieradza

Sąd Okręgowy w Sieradzu wyznaczył termin rozprawy apelacyjnej dotyczącej Pawła Osiewały – prezydenta miasta. Rozprawa rozpocznie się 30 września o godzinie 12:40.

Potrącenie kobiety

Gdyby ktoś nie wiedział, o czym mowa (choć jest to raczej niemożliwe) – sprawa dotyczy tego, co wydarzyło się 24 marca 2019 roku. Paweł Osiewała jadąc samochodem, potrącił starszą kobietę, sytuacja miała miejsce obok Galerii Sieradzkiej. W całej sytuacji ważne jest też to, że prezydent Sieradza nie udzielił kobiecie pomocy.

Dalszy ciąg tej historii miał miejsce 5 marca tego roku. Prezydent Sieradza został skazany na osiem miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata, ponadto nałożono trzyletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i konieczność zapłaty nawiązki na rzecz pokrzywdzonej – wysokość nawiązki wyniosła 10 tys. zł.

Do tego można jeszcze doliczyć konieczność pokrycia opłat i kosztów sądowych.

Kto zyska na odwołaniu?

Jak się można domyślić, Paweł Osiewała odwołał się od nałożonego wyroku. Co więcej, odwołała się również prokuratura. Prokuratura domaga się kary bezwzględnego pozbawienia wolności.

Co się wydarzy, nie wiadomo, ale wydaje się, że jedno jest pewne – rozprawa powinna zainteresować większość mieszkańców.